Κόροιβος: Ήττα στη Ρόδο

Για 25 λεπτά ο Κόροιβος είχε καλή απόδοση στη Ρόδο και το προβάδισμα στο σκορ, ωστόσο στη συνέχεια ο Κολοσσός ανέβασε την απόδοσή του και με σερί 22-0 σε λίγα λεπτά έφτασε στη νίκη με 86-71. Πλέον η ομάδα του Ντίνου Καλαμπάκου θα ρίξει το βάρος της για το επόμενο ματς πρωταθλήματος, που είναι και πάλι εκτός έδρας, με τον Πανιώνιο και το οποίο θα διεξαχθεί στις 3 Μαρτίου, μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος.

Τα δεκάλεπτα: 15-26, 35-42, 65-55, 86-71

Κολοσσός Ρόδου (Λυκογιάννης): Χάρις 7 (1), Σχίζας 1, Σταμάτης 6, Μπρέι 19 (3), Ράιτ 6, Τζόουνς 16 (10ριμπ.), Γεωργαλλής, Αγγελάκος, Παπαδάκης 6 (2), Τσαλμπούρης, Ουέαρ 25 (7/10τρ.).
Κόροιβος Αμαλιάδας (Καλαμπάκος): Κάρσον 12 (2), Κον 11 (3), Σαχπατζίδης 6, Σκουλίδας 6 (2), Ντεκόζι 10 (1), Πόσλεϊ 10 (3), Σπυριδονίδης 3 (1), Μπεκρής, Χάινς 13.