Σούπερ θέαμα και 4-4 στη Βάρδα- Ισοπαλία για Νίκη Τραγανού

Σούπερ θέαμα είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν οι 500 θεατές που βρέθηκαν χθες στο Γρ. Καλάκος στη Βάρδα με τον ΠΑΟΒ και τον Πανηλειακό να έρχονται ισόπαλοι με 4-4. Ισοπαλία για τη Νίκη Τραγανού στο Αίγιο, ενώ ο Αστέρας Αμαλιάδας ηττήθηκε εντός έδρας με 2-0 από τον Φοίβο Κρεμαστής Ρόδου.

Οκτώ γκολ, ένα ακυρωθέν και αρκετές ευκαιρίες για τις δυο ομάδες, συνέθεσαν το σκηνικό του χθεσινού ηλειακού ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΟ Βάρδας και τον Πανηλειακό.

Μια ισοπαλία που άφησε ευχαριστημένο τον Πανηλειακό που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 4-2 αλλά ισοφάρισε στο 89ο λεπτό.
Ο ΠΑΟΒ προηγήθηκε στο 7′ με τον Ντόμα, για να ισοφαρίσει στο επόμενο λεπτό ο Πανηλειακός με τον Μπαρμπαρούση. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σταθάτο στο 34′ για να ισοφαρίσει αυτή τη φορά ο ΠΑΟΒ με τον Θ. Νικολόπουλο στο 37′.
Στο β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν 3-2 με τον Μικελάτο στο 47′ και 4-2 με τον Γούρμο στο 62′. Ωστόσο ο Πανηλειακός κατάφερε να ισοφαρίσει με δυο γκολ του Μπαρμπαρούση (χατ τρικ) στο 68′ και 89′.

Στο Αίγιο, σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι με λίγες φάσεις για τις δυο ομάδες, Παναιγιάλειος και Νίκη Τραγανού έμειναν στο 0-0, στο πρώτο ματς της ηλειακής ομάδας με τον Ηλία Φωτόπουλο στον πάγκο της.

Τέλος, στην Αμαλιάδα ο Αστέρας γνώρισε την ήττα από τον Φοίβο Κρεμαστής με 2-0, με δυο γκολ που πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι στο α’ ημίχρονο.