Σπουδαίες νίκες για Πανηλειακό και ΠΑΟ Βάρδας

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσαν τον α’ γύρο του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Πανηλειακός και ΠΑΟ Βάρδας.

Οι ερυθρόλευκοι του Πύργου νίκησαν με 3-1 τη Νίκη στο Τραγανό κάνοντας το 3 στα 3 στα Ηλειακά ντέρμπι στον α’ γύρο. Οι παίκτες του Άγγελου Διγκόζη προηγήθηκαν με τον Δημήτρη Αρβανίτη στο 40ο λεπτό για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι με τον Σκοζάι στο β’ ημίχρονο. Το τελικό 1-3 έγραψαν οι Μπαρμαρούσης στο 84′ και Δ. Τσίγκριλας στο 90′.

Ο ΠΑΟΒ από την άλλη πλευρά επικράτησε με 1-0 του Αχαρναϊκού εκτός έδρας με γκολ του Θαν. Νικολόπουλου στο 28′. Οι δυο ομάδες είχαν και από ένα δοκάρι, ο Αχαρναϊκός στο 15′ με τον Τσιρλίδη και ο ΠΑΟΒ στο 54′ με τον Μικελάτο.

Τέλος, ο Αστέρας Αμαλιάδας ηττήθηκε με το βαρύ 6-0 στη Ρόδο από τον πρωτοπόρο και πρωταθλητή Χειμώνα Ιάλυσο.