Σταθερά τρίτος ο ΠΑΟ Βάρδας-Ηττα για Τραγανό

Νίκη με 4-0 για τον ΠΑΟ Βάρδας στο ηλειακό ντέρμπι με τον Αστέρα στην Αμαλιάδα. Ηττήθηκε εντός έδρας η Νίκη Τραγανού από τον πρωτοπόρο Ιάλυσο Ρόδου με 2-0.

Η ομάδα της Βουπρασίας πέρασε εύκολα από την Αμαλιάδα με δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Την αρχή την έκανε ο Ανδρέας Γούρμος(φωτό) στο α’ ημίχρονο όπου πέτυχε δυο γκολ, για να συνεχίσουν οι Μπούνας και Παπαλάμπρος για το τελικό 0-4.
Στο Τραγανό η Νίκη πάλεψε όσο μπορούσε κόντρα στον πρωτοπόρο Ιάλυσο, ο οποίος προηγήθηκε με πέναλτι του Περογαμβράκη, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2 λίγο πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου. Στο β’ μέρος οι φιλοξενούμενοι κράτησαν εύκολα το υπέρ τους σκορ και παρέμειναν στην κορυφή διατηρώντας τη διαφορά από τον Διαγόρα Ρόδου.